В “Гріффінах” показали Челябінськ

Гріффіни

19-й епізод 21-го сезону “Гриффінів” творці мультсеріалу присвятили путінському тоталітаризму проти України та своїх громадян на прикладі поїздки головної героїні Мег до Челябінська. Це дуже не сподобалося російській владі, і деякі з її представників вже закликали заборонити показ “Гриффінів” на території Росії.

Героїня Мег Гриффін відправляється до Челябінська, щоб знайти російського хакера що зламав аккаунт собаки Брайана. У епізоді місто називають “Уральським Чикаго”, будинки там руйнуються, а мешканці п’ють, читають газету “росія вчора”, піддаються впливу радіації та заражаються “коров’ячою чумою”.

В тимчасово існуючій росії вважають епізод неприпустимим. Так, депутат від челябінської області Яна Лантратова сказала виданню “Підйом”, що в епізоді було показано “навмисно образливий образ” російського міста. “Такі мультфільми – це свідома робота проти нашої країни. Інформаційна війна через художні твори. В книгах, підручниках, фільмах та навіть мультфільмах спеціально створюють образ тимчасово існуючої росії, як країни, де всі незадоволені життям, п’ють, вживають наркотики, беруть хабарі. Сподіваюся, керівництво телеканалів це розуміє та обмежить показ деяких сюжетів”.

Ситуація з епізодом “Гриффінів” спричинила багато обговорень серед глядачів та критиків. Він став прикладом того, як мультсеріали можуть використовувати свій формат для зображення актуальних політичних питань та соціальних проблем.

Це не перший раз, коли мультсеріал зіткнувся з критикою від різних країн. За свою історію “Гриффіни” неодноразово робили гострі та саркастичні коментарі про політичних лідерів, суспільні теми та інші актуальні питання.

Тим не менш, реакція на 19-й епізод 21-го сезону підкреслює розбіжності між різними культурами та поглядами на свободу слова та висловлювань. В кінцевому підсумку, щоб зрозуміти наскільки вдалою є така стратегія в мультсеріалі, важливо слідкувати за розвитком подій та реакцією глядачів на подібні епізоди.

русня
гріффінирусня
гріффінирусня
Схожі Новини
Ubisoft

Французький суд визнав трьох колишніх босів Ubisoft винними у домаганнях

Французький суд у Бобіньї 2 липня 2025 року визнав винними трьох колишніх керівників Ubisoft у сексуальних та психологічних домаганнях, заснованих на розслідуванні, яке триває з 2020 року. Це стало першим крупним судовим рішенням у гральній індустрії, пов’язаним із рухом #MeToo.
Детальніше
Офіс Microsoft

Microsoft звільняє близько 9 000 працівників у новій хвилі скорочень

На початку нового фінансового року Microsoft оголосила про масштабне скорочення персоналу. Понад 9 000 працівників втратять роботу — це продовження серії звільнень, які тривають з травня 2025 року. Компанія переглядає структуру управління та адаптується до зростаючих витрат на розвиток штучного інтелекту.
Детальніше