Apple купила AR-стартап Mira

Покупка молодих інноваційних компаній великими IT-гігантами вважається звичайною справою в сучасному світі технологій. Apple, одна з найбільших технологічних компаній в світі, заявила про придбання стартапу Mira, що базується в Лос-Анджелесі.

Mira спеціалізується на розробці гарнітур доповненої реальності. Вже встиг зарекомендувати себе на ринку, привернувши увагу кількох крупних клієнтів. Ці клієнти включають Військово-морські сили та Військово-повітряні сили США, а також тематичні парки Nintendo World, розташовані в Японії та Лос-Анджелесі.

Інформація про цю угоду стала відома широкій публіці виданню The Verge наступного дня після презентації гарнітури доповненої та смішаної реальності Vision Pro. Представники Apple підтвердили придбання, але не пояснили своїх мотивів. Також не було розкрито ціну угоди, але відомо, що раніше Mira залучив фінансування у розмірі 17 мільйонів доларів.

Згідно із звітами, Джоні Айв, колишній головний дизайнер Apple, на який час став радником для Mira. За словами видання The Verge, ймовірно, раніше укладені контракти Mira не будуть продовжені після придбання.

Великі IT-компанії, як правило, придбають подібні стартапи з метою збільшення своїх портфелів патентів, залучення талановитих спеціалістів та зниження конкуренції. Можна припустити, що Apple могла б зацікавитись у Mira через їх патенти та спеціалістів, оскільки Vision Pro XR/MR-гарнітура є першим кроком на довгому шляху до справжньої доповненої реальності.

За інформацією Марка Гурмана з Bloomberg, однією з основних цілей Apple є розробка AR-гарнітури, яка має форму звичайних окулярів. Але через технологічні складності це може виявитись важким завданням, яке може зайняти кілька наступних років. Так, придбання Mira може стати значним кроком у цьому напрямку.

Схожі Новини
карта провайдерів

ЛУН та Мінцифри запустили мапу провайдерів, які працюють під час блекаутів у Києві

Нова інтерактивна мапа від ЛУН та Мінцифри дозволяє Киянам знайти інформацію про провайдерів, які забезпечують інтернет під час відключень електроенергії.
Детальніше