Deezer навчився розпізнавати пісні створені штучним інтелектом

Фейкові пісні або фейкові кавери, які були нібито виконані відомими виконавцями, – це забавна річ, але вона порушує авторські права з усіх боків. Це не приносить прибутку ні виконавцям, ні лейблам, ні іншим власникам прав.

Французький стрімінговий сервис Deezer розробив технологію, яка розпізнає такі пісні. Сервіс прагне надати людям змогу зрозуміти, що було дійсно написано людьми, а що – нейромережами.

Ця тема стала особливо актуальною після того, як юристи Universal Music вимагали видалити зі стрімінгових сервісів трек Heart On My Sleeve, “виконаний” нібито Дрейком і The Weeknd.

Відтепер Deezer вирішив прийняти активну роль у боротьбі проти цього феномену фейкових пісень. Ця нова технологія, яку вони розробили, стає додатковим захистом для виконавців і авторів, щоб їхнє творче власне право було захищено.

Ця технологія також може бути корисною для споживачів музики, оскільки вона надає їм можливість краще розуміти, яка музика є автентичною, а яка створена за допомогою нейромереж.

Цей крок Deezer відображає більше відповідального підходу до визнання та використання творчого власного права у цифровому світі. Він також показує, що стрімінгові сервіси починають усвідомлювати необхідність більшого врахування та захисту прав авторів і виконавців.

Схожі Новини
Grok xAI

ШІ Grok від Ілона Маска неочікувано поширює теорію “білого геноциду” в Південній Африці

ШІ-чатбот Grok, розроблений компанією xAI Ілона Маска, почав без запиту згадувати "білий геноцид" у Південній Африці, викликаючи занепокоєння щодо упередженості та надійності ШІ.
Детальніше
Soundcloud

SoundCloud оновлює правила використання: контент артистів не буде використовуватись для навчання ШІ без згоди

Після критики з боку спільноти SoundCloud заявив, що не використовуватиме завантажений контент артистів для навчання генеративних моделей ШІ без їхньої явної згоди.
Детальніше