Microsoft інвестує у створення квантового суперкомпʼютера

Відома всесвітньо корпорація Microsoft планує інвестувати у створення квантового суперкомп’ютера. Очікується, що цей амбітний проект буде втілений у життя протягом наступного десятиріччя, проте щодо його бюджету докладні дані поки що не розголошуються.

Про цю важливу ініціативу заговорила Криста Свор, віце-президент Microsoft відділу розробки квантових технологій. За її словами, створення квантового суперкомп’ютера займе, за прогнозами Microsoft, навіть менше десяти років.

Суперкомп’ютер, що очікується до створення, матиме потужність, достатню для виконання мільйона квантових операцій за секунду. В основу нового квантового суперкомп’ютера Microsoft покладе технологію топологічних кубітів, над розробкою якої її дослідницький відділ працює уже протягом кількох років.

У компанії передбачають, що розмір кожного кубіта складатиме близько 10 нанометрів. Точна кількість кубітів у суперкомп’ютері не розголошується, але безперечно, їх буде досить велика кількість: як зазначає ресурс Tom’s Hardware, для одного робочого кубіта потрібно два кубіта для корекції помилок.

Інші великі корпорації також здійснюють дослідження в області квантових обчислень. Наприклад, IBM та Google займаються створенням квантових комп’ютерів. Однак про побудову квантових суперкомп’ютерів до цього часу ще не говорили.

Теоретично, з’явлення квантового суперкомп’ютера може суттєво змінити криптографічний ландшафт. Квантові комп’ютери повинні бути здатними дуже швидко обробляти криптографічні алгоритми, що значно прискорить їх взлом. Тому цей проект Microsoft важливий не тільки для наукового прогресу, але й для більш широких застосувань в кібербезпеці.

Схожі Новини
Галактика

Астрономи зафіксували галактику, що випромінює руйнівний промінь на іншу

Астрономи виявили дивовижне явище у Всесвіті: одна галактика випромінює потужний руйнівний промінь у бік іншої, розташованої зовсім поруч за космічними мірками. Цей міжгалактичний «обстріл» стався приблизно 11 мільярдів світлових років від нас, тобто майже в ранній період існування Всесвіту.
Детальніше
Професор Майкл Чен

Університет Гонконгу розробляє органи за допомогою 3D-друку з клітин пацієнтів

Вчені з Гонконзького університету (HKU) працюють над поєднанням 3D-друкованих тканин із міні-органами (органоїдами), вирощеними з клітин самого пацієнта. Мета — створення індивідуальних органів для пересадки, насамперед дихальних шляхів для людей з опіками.
Детальніше
Tesla Optimus

Tesla призупиняє виробництво роботів Optimus через проблеми з перегрівом і батареєю

Tesla призупинила виробництво гуманоїдного робота Optimus, незважаючи на заяви Ілона Маска про 10 000 роботів до кінця 2025 року. За даними джерел у китайському ланцюгу постачання, на які посилається видання DigiTimes, компанія стикається з «невирішеними апаратними проблемами» і вимагає переробки ключових компонентів, перш ніж перейти до нового графіку масового виробництва.
Детальніше