NASA відправило добровольців «на Марс» ізолювавши їх на рік

Американське космічне агентство NASA розпочало “марсіанську” місію під назвою CHAPEA. Це експеримент, у рамках якого відтворюється життя групи астронавтів на Марсі, та участь у ньому взяли кілька добровольців, яких було відібрано на основі їхніх унікальних навичок та кваліфікації.

Ця команда добровольців отримала завдання прожити 12 місяців на “марсіанській базі”, яку спеціально побудували в Космічному центрі імені Ліндона Джонсона. Ця база, що займає близько 160 квадратних метрів, була створена за допомогою технології 3D-друку, що відображається на її стінах.

Учасники експерименту постійно перебувають під пристальним наглядом вчених. Вони будуть здійснювати періодичні виїзди “на поверхню Марса”, виходячи за межі бази; для цього їм доведеться надягати скафандри.

Протягом експерименту добровольцям доведеться виживати в умовах обмежених ресурсів. Учасники експерименту будуть харчуватися сублімованою їжею, але зможуть користуватися звичайним туалетом; на Марсі він повинен бути влаштований інакше через більш низьку гравітацію.

Час від часу добровольцям доведеться впоратися з аварійними ситуаціями, причому зв’язок з “Землею” буде здійснюватися з тією ж затримкою, яка існує на Марсі. Однак учасникам експерименту дозволили залишити земний, а не марсіанський час: доба все ще складає 24 години.

Сподівається, що дані, отримані в ході експерименту, дозволять NASA краще підготуватися до реальних марсіанських місій та довготривалих космічних польотів. Таким чином, CHAPEA є важливим кроком у підготовці людства до майбутніх космічних подорожей і освоєння Марса.

Схожі Новини
Gmail

Відписка одним кліком: Gmail додає нову функцію проти спаму

Google додає нову сторінку «Управління підписками» в десктопній версії Gmail. Вона допоможе швидко переглядати всі активні розсилки та легко відписуватися — без необхідності шукати посилання в кожному листі.
Детальніше
Android 16

Android 16 попереджатиме вас про підключення до фейкової стільникової вежі

Android 16 отримає нову функцію “Network notifications”, яка сповіщатиме про підозрілі мережі, такі як підроблені вежі (stingray), та шифрування—абсолютно новий рівень захисту від прихованого стеження.
Детальніше
Плутон

Плутон приховував секрет — телескоп James Webb нарешті його виявив

Перші інфрачервоні спостереження JWST нарешті довели: багатошаровий синій туман на Плутоні відіграє ключову роль у його холодному кліматі. Це відкриття переосмислює уявлення про атмосферу карликової планети та вплив туману на інші світи та давню Землю.
Детальніше