У Китаї вийшла перша національна відкрита ОС OpenKylin

Китай зробив великий крок у напрямку самодостатності в технологічному секторі, представивши свою першу національну операційну систему з відкритим вихідним кодом, openKylin. Цей проект реалізований в рамках загальнодержавної стратегії зменшення залежності від американських технологій, що є важливим кроком у створенні власної, незалежної ІТ-інфраструктури.

openKylin базується на ядрі Linux і була розроблена за участю великої спільноти з більш ніж 4000 розробників. Система планується до використання у рамках китайської космічної програми, а також у фінансовому та енергетичному секторах країни. Згідно з даними, наданими Reuters із посиланням на відгук з аналітичного докладу, обсяг ринку операційних систем в КНР минулого року склав 15,5 млрд юаней (близько $2,1 млрд).

Створення операційної системи, що не містить американських технологічних рішень, стало одним із ключових напрямків в розвитку китайської технологічної галузі в останні роки. Багато приватних компаній зробили свій внесок у створення openKylin.

Схожі Новини
Тести пристроїв Apple

Сіль, пісок і падіння: як Apple перевіряє довговічність своїх пристроїв

Цього року Apple запросила відвідувачів WWDC 2025 до лабораторії тестування витривалості, де інженери перевіряють iPhone, AirPods та інші гаджети на міцність, водостійкість, стійкість до вібрацій і екстремальних умов.
Детальніше
Bitcoin

Рекорд у світі Bitcoin: $8,6 млрд переміщено з давніх гаманців 2011 року

Криптовалютна спільнота затамувала подих: інвестор із "сатоші-ери" — початку епохи Bitcoin — перемістив 80 000 BTC, придбаних ще у 2011 році менш ніж за $210 000. Загальна вартість трансакції на момент переказу склала понад $8,6 млрд, що стало найбільшою в історії Bitcoin одноразовою передачею.
Детальніше
Mozzila Firefox

Firefox атакують шахрайські криптогаманці: понад 40 фейкових розширень у офіційному каталозі

Платформа Mozilla Firefox, яка довгий час залишалася альтернативою браузерам Google Chrome та Safari, наразі зазнає атаки: десятки фальшивих криптогаманців потрапили до офіційного каталогу розширень Firefox. Загрозу підтвердили дослідники з компанії Koi Security.
Детальніше