Піддослідні мавпи Neuralink померли через імплантацію чіпу

Біотехнологічний стартап Neuralink Ілона Маска опинився в центрі уваги після звіту, згідно з яким деякі тестові мавпи померли внаслідок ускладнень після імплантації мозкового чіпа.

Neuralink працює над розробкою чіпів, які можна імплантувати в череп. За словами компанії, такий інтерфейс мозок-комп’ютер допоможе відновити зір сліпим та дати змогу паралізованим людям ходити.

Стартап раніше демонстрував роботу своєї технології на мавпах, зокрема, як макака грала в класичну відеогру 70-х – Pong.

Проте Neuralink також стикається з критикою від організацій за права тварин. Організація Physicians Committee for Responsible Medicine (PCRM) критикувала компанію за “недостатній догляд” за дослідницькими мавпами.

У відповідь на звинувачення Ілон Маск стверджував, що
жодна мавпа не померла в результаті імплантації Neuralink.

Проте документи, отримані PCRM, свідчать інше. За даними, опублікованими Wired, багато мавп, яким було встановлено імплант, було евтаназовано через різноманітні ускладнення.

Один з документів зазначає, що макаку було евтаназовано після того, як його імплант став вільно рухатися в черепі. Інша мавпа почала тиснути голову об підлогу і втратила координацію.

Neuralink стверджує, що компанія дотримується етики у використанні тварин у наукових дослідженнях.

Нещодавно Neuralink також повідомила, що розпочала людські випробування своєї технології .

Схожі Новини
Галактика

Астрономи зафіксували галактику, що випромінює руйнівний промінь на іншу

Астрономи виявили дивовижне явище у Всесвіті: одна галактика випромінює потужний руйнівний промінь у бік іншої, розташованої зовсім поруч за космічними мірками. Цей міжгалактичний «обстріл» стався приблизно 11 мільярдів світлових років від нас, тобто майже в ранній період існування Всесвіту.
Детальніше
Професор Майкл Чен

Університет Гонконгу розробляє органи за допомогою 3D-друку з клітин пацієнтів

Вчені з Гонконзького університету (HKU) працюють над поєднанням 3D-друкованих тканин із міні-органами (органоїдами), вирощеними з клітин самого пацієнта. Мета — створення індивідуальних органів для пересадки, насамперед дихальних шляхів для людей з опіками.
Детальніше
Tesla Optimus

Tesla призупиняє виробництво роботів Optimus через проблеми з перегрівом і батареєю

Tesla призупинила виробництво гуманоїдного робота Optimus, незважаючи на заяви Ілона Маска про 10 000 роботів до кінця 2025 року. За даними джерел у китайському ланцюгу постачання, на які посилається видання DigiTimes, компанія стикається з «невирішеними апаратними проблемами» і вимагає переробки ключових компонентів, перш ніж перейти до нового графіку масового виробництва.
Детальніше