Україна впроваджує штучний інтелект у державні сектори

Федоров Михайло

В Україні запустили WINWIN AI Center of Excellence — центр експертизи в галузі штучного інтелекту. Його мета — розробка та впровадження AI-рішень у державному секторі, бізнесі, медицині, освіті та обороні.

Штучний інтелект активно змінює наше життя, і Україна має всі шанси стати лідером у його впровадженні. Саме для цього створено WINWIN AI Center of Excellence — платформу для розробки та інтеграції інноваційних AI-рішень у ключові сфери суспільства.

Ключові особи, що драйвлять цей напрям, — Chief AI Officer Мінцифри Данило Цьвок, який понад 10 років працює в галузі інновацій, та CTO центру Дмитро Овчаренко, архітектор і технічний директор із 20-річним досвідом.

Пріоритетні завдання WINWIN AI Center of Excellence на найближчий рік:

  • Запустити механізм розробки пілотних AI-рішень.
  • Представити щонайменше три готові AI-продукти.
  • Створити національну мовну модель для державних сервісів.
  • Інтегрувати ШІ у такі проєкти, як «Дія», «Мрія» та AI Legal.

Глобальна ціль — до 2030 року увійти в топ-3 світових лідерів за рівнем впровадження штучного інтелекту. Україна має не лише слідувати світовим трендам, а й формувати їх.

Схожі Новини
PNG 3

Формат зображення PNG отримав оновлено вперше за 20 років

Вперше за понад 20 років популярний графічний формат PNG отримав масштабне оновлення — офіційно оприлюднено стандарт PNG Version 3. Новий формат включає сучасні можливості, що ставлять його у пряму конкуренцію з JPEG, AVIF та WebP.
Детальніше
Instagram

Instagram дозволив слухати пісні зі Spotify прямо у сторіз

Instagram додав нову функцію, яка дозволяє користувачам слухати прев’ю пісень зі Spotify прямо в Stories. Це оновлення змінює підхід до обміну музикою в соцмережі та робить прослуховування значно зручнішим.
Детальніше
Працівник IT

США викрили масштабну схему КНДР: північнокорейські IT-працівники працювали в американських компаніях під чужими іменами

Міністерство юстиції США викрило транснаціональну мережу, пов’язану з Північною Кореєю, яка роками використовувала фальшиві особистості, щоб працевлаштовувати своїх IT-фахівців у провідних американських технологічних компаніях. Згенеровані кошти, за даними слідства, йшли на фінансування ядерної програми КНДР, а також для викрадення конфіденційних даних і криптовалюти.
Детальніше