Китай розробив супутникову технологію, здатну розпізнавати обличчя з космосу

Супутник

Китайські науковці зробили прорив у сфері супутникової зйомки, створивши камеру, яка здатна визначати деталі людського обличчя з навколоземної орбіти.

Дослідники Академії наук Китаю розробили систему, що використовує технологію синтетичної апертурної лідарної зйомки. Вона застосовує лазерні промені та передові алгоритми обробки для створення високоточних 3D-зображень з великої відстані.

Технологію протестували на озері Цінхай у північно-західному Китаї. Пристрій зміг зафіксувати деталі розміром лише 1,7 мм з відстані 102 км та виміряти відстань до об’єктів з точністю до 15,6 мм. Це у 100 разів перевищує точність сучасних шпигунських камер і телескопів із традиційними лінзами.

За даними South China Morning Post, нова система дозволяє отримувати зображення з небувалою деталізацією та може бути використана для спостереження за військовими супутниками інших країн або розпізнавання обличчя людини з низької навколоземної орбіти.

Втім, технологія має і певні обмеження. Для чітких знімків необхідні стабільні атмосферні умови, а поточна версія системи не може відстежувати рухомі об’єкти. Однак у майбутніх модифікаціях ці проблеми можуть бути усунені.

Схожі Новини
Надрукований 3д принтером Старбакс в Техасі

​Перший у США 3D-друкований Starbucks відкриється в Техасі​

У місті Браунсвілл, штат Техас, з'явиться перший у США Starbucks, побудований за допомогою 3D-друку. Заклад розташований за адресою 2491 Boca Chica Boulevard, між ювелірним магазином Joyeria Golden Gate та рестораном Lotus Café. Офіційне відкриття заплановане на 28 квітня.
Детальніше
ChatGPT

ChatGPT може аналізувати зображення на професійному рівні

OpenAI представила оновлення для ChatGPT, яке дозволяє моделі GPT-4o глибоко інтерпретувати зображення. Тепер ChatGPT може аналізувати фотографії, рукописні нотатки, схеми та інші візуальні матеріали без необхідності в текстових підказках. Це оновлення наближає ChatGPT до можливостей Google Gemini, який вже вміє інтерпретувати реальний світ через відео в реальному часі.
Детальніше