Firefly Aerospace: перша комерційна компанія, що успішно здійснила посадку на Місяць

Космічний апарат

Американська компанія Firefly Aerospace, заснована українським підприємцем Максимом Поляковим, увійшла в історію як перша комерційна компанія, яка успішно здійснила посадку на Місяць.

Безпілотний космічний апарат Blue Ghost компанії Firefly Aerospace успішно прилунився в районі Моря Криз (Mare Crisium) на поверхні Місяця. Подорож до Місяця тривала 45 днів, і приблизно через 40 хвилин після приземлення апарат надіслав на Землю перше зображення з поверхні супутника.

Місія Blue Ghost M1 є частиною програми NASA Artemis та ініціативи Commercial Lunar Payload Services , яка залучає приватні космічні компанії для дослідження Місяця. На борту апарата розміщено 10 наукових приладів, наданих NASA, які, як очікується, функціонуватимуть протягом одного місячного дня (близько 14 земних діб) до настання холодної місячної ночі.

Компанія Firefly Aerospace була створена на базі Firefly Space Systems, яку у 2017 році викупив і перезапустив український підприємець та засновник Noosphere Ventures Максим Поляков. У Дніпрі компанія мала власний R&D-центр і цех експериментального виробництва малих ракетних вузлів із подальшим лабораторним тестуванням.

Успішна місія Firefly Aerospace демонструє потенціал приватних компаній у дослідженні космосу та відкриває нові можливості для комерційних місій на Місяць. Цей успіх підкреслює важливість співпраці між державними агентствами, такими як NASA, та приватними підприємствами у розвитку космічних технологій і досліджень.

Схожі Новини
Галактика

Астрономи зафіксували галактику, що випромінює руйнівний промінь на іншу

Астрономи виявили дивовижне явище у Всесвіті: одна галактика випромінює потужний руйнівний промінь у бік іншої, розташованої зовсім поруч за космічними мірками. Цей міжгалактичний «обстріл» стався приблизно 11 мільярдів світлових років від нас, тобто майже в ранній період існування Всесвіту.
Детальніше
Професор Майкл Чен

Університет Гонконгу розробляє органи за допомогою 3D-друку з клітин пацієнтів

Вчені з Гонконзького університету (HKU) працюють над поєднанням 3D-друкованих тканин із міні-органами (органоїдами), вирощеними з клітин самого пацієнта. Мета — створення індивідуальних органів для пересадки, насамперед дихальних шляхів для людей з опіками.
Детальніше
Tesla Optimus

Tesla призупиняє виробництво роботів Optimus через проблеми з перегрівом і батареєю

Tesla призупинила виробництво гуманоїдного робота Optimus, незважаючи на заяви Ілона Маска про 10 000 роботів до кінця 2025 року. За даними джерел у китайському ланцюгу постачання, на які посилається видання DigiTimes, компанія стикається з «невирішеними апаратними проблемами» і вимагає переробки ключових компонентів, перш ніж перейти до нового графіку масового виробництва.
Детальніше