
Китайські регулятори завершили розробку правил, спрямованих на регулювання генеративного штучного інтелекту. Адміністрація кіберпростору Китаю (CAC) повідомила, що нові правила набудуть чинності 15 серпня. Ці правила стосуються швидкозростаючої сфери генеративного ШІ, найвідомішим прикладом якого є ChatGPT.
Нові китайські правила стосуватимуться лише тих сервісів генеративного ШІ, які доступні широкому загалу, а не тих, що розробляються, наприклад, у науково-дослідних установах. Одна з вимог — сервіси генеративного ШІ повинні будуть отримати ліцензію на роботу. Якщо постачальник послуг генеративного ШІ виявляє «незаконний» контент, він повинен вжити заходів для припинення генерації такого контенту, вдосконалити алгоритм, а потім повідомити про це у відповідний орган.
Ці заходи є частиною глобальної тенденції до регулювання контенту, створеного за допомогою ШІ. Європейський Союз, наприклад, зробив важливий крок до прийняття одного з перших законів, що регулюють штучний інтелект, накладаючи нові обмеження на те, що вважається ризикованим використанням технології.
Водночас, у липні 2024 року повідомлялося, що Китай, ймовірно, відмовиться від єдиного законодавства у галузі ШІ через «значні розбіжності» між промисловістю і науковцями. Замість цього планується впроваджувати правила, орієнтовані на конкретні сектори або галузі, оскільки технології ШІ постійно і швидко розвиваються.