
Учень 12-го класу розробив платформу MC-Bench, яка дозволяє користувачам кидати виклик моделям штучного інтелекту у будівництві в грі Minecraft, повідомляє TechCrunch.
У відповідь на обмеження традиційних методів оцінки можливостей генеративних моделей штучного інтелекту, розробники звернулися до творчих підходів, таких як використання Minecraft — популярної гри, що належить Microsoft. Сайт MC-Bench був створений для проведення змагань між моделями AI, які відповідають на запити, створюючи об’єкти в Minecraft. Користувачі можуть голосувати за кращу роботу, не знаючи, яка модель її створила.
За словами Аді Сінгха, учня 12-го класу та ініціатора MC-Bench, цінність Minecraft полягає не стільки в самій грі, скільки в її популярності та впізнаваності. Навіть ті, хто не грав у Minecraft, можуть оцінити, яка з двох побудов краще відображає, наприклад, ананас.
Наразі над MC-Bench працюють вісім волонтерів. Компанії Anthropic, Google, OpenAI та Alibaba надали ресурси для реалізації проєкту, але не беруть участі в ньому безпосередньо.
“Ми починаємо з простих побудов, щоб показати, наскільки ми просунулися з часів GPT-3, але в майбутньому плануємо перейти до більш складних завдань”, — зазначив Сінгх. “Ігри можуть бути безпечним та контрольованим середовищем для тестування можливостей AI, що робить їх ідеальними для наших цілей”.
Інші ігри, такі як Pokémon Red, Street Fighter та Pictionary, також використовуються для оцінки AI, оскільки процес бенчмаркінгу є складним завданням. Традиційні тести часто дають перевагу моделям AI через їхню здатність до запам’ятовування та базової екстраполяції, але не відображають їхніх реальних можливостей у творчих завданнях.
MC-Bench фактично є тестом програмування, оскільки моделі AI пишуть код для створення об’єктів у Minecraft за заданими запитами, такими як “Сніговик” або “затишна тропічна хатина на чистому піщаному березі”. Однак оцінювати готові побудови значно легше та цікавіше для користувачів, ніж аналізувати код, що робить проєкт більш привабливим для широкої аудиторії.