
PhD-студенту вдалося запустити Windows на Arm на розумному годиннику Google Pixel Watch 3. Хоча це виглядає абсолютно непрактично, сам факт демонструє потужність сучасного носимого заліза, повідомляє Android Authority.
1 квітня зазвичай спонукає сумніватися в будь-якій «дивній» новині, але цього разу жарт виявився майже реальністю. Інженер-ентузіаст та PhD-студент Густав Монсе поділився результатами свого експерименту — запуску Windows на Arm на смарт-годиннику Google Pixel Watch 3.

На годиннику встановлено чотириядерний процесор Snapdragon, а також OLED-дисплей із роздільною здатністю 456×456 пікселів. Завдяки завантажувачу Qualcomm на основі UEFI, Монсе зумів змусити пристрій завантажити Windows Preinstallation Environment — мінімальне середовище для встановлення Windows. Перші результати — синій екран з логотипом Windows — вже стали інтернет-сенсацією серед техноентузіастів.
Попри технічні труднощі, зокрема неочікуване оновлення до Android 15, яке порушило спосіб завантаження системи, Монсе знайшов спосіб обійти ці зміни, внісши хацькі модифікації в ядро Wear OS. У результаті Windows PE знову вдалося запустити — хоч і «навпомацки» й без повноцінної підтримки драйверів. Проте навіть базова підтримка USB-накопичувачів вже працює.

Цей експеримент не призведе до масового встановлення Windows на смарт-годинники, але слугує чудовим доказом потужності мобільного «заліза», яке ми носимо щодня. Попри малий розмір, подібні пристрої цілком здатні на виконання складних обчислювальних завдань.
«Це далеко не завершене рішення, але навіть такий proof-of-concept показує, наскільки гнучким і потужним є сучасне мікрообладнання», — зазначає Монсе.
Густав Монсе відомий у спільноті як ентузіаст запуску Windows на нетипових пристроях — раніше він уже портатив Windows на смартфони Lumia.