OpenAI зробить Deep Research безкоштовною для всіх користувачів ChatGPT

ChatGPT Deep Research

Компанія OpenAI анонсувала плани надати доступ до функції Deep Research усім користувачам ChatGPT, включно з тими, хто використовує безкоштовну версію. Ця функція, яка раніше була доступна лише для підписників Plus, Pro, Enterprise та Edu, дозволяє ШІ самостійно проводити глибокі тематичні дослідження та формувати детальні звіти за кілька хвилин.

Про це повідомляє Digital Trends.

Deep Research зʼявилася в лютому 2025 року й одразу стала частиною платних підписок:

  • ChatGPT Pro — $200 на місяць (близько 8000 грн)
  • ChatGPT Plus — $20 на місяць (приблизно 800 грн)

У прямому ефірі на платформі X технічна спеціалістка OpenAI Іса Фулфорд підтвердила, що компанія найближчим часом відкриє цю функцію для безкоштовного використання, хоча точну дату не назвала.

“Якщо ви ще не пробували Deep Research, вона доступна для користувачів Plus, Pro, Teams, Enterprise та Edu. І зовсім скоро стане доступною безкоштовно,” — сказала Фулфорд.

Функція дозволяє отримати розгорнуту відповідь, яка створюється ШІ без участі людини, протягом 5–30 хвилин. Це відкриває нові можливості для студентів, дослідників, журналістів та всіх, хто шукає аналітичну інформацію.

Ймовірною причиною такого рішення є посилення конкуренції на ринку ШІ. Зокрема, Google нещодавно відкрив доступ до Deep Research у своєму продукті Gemini, зробивши його безкоштовним для всіх. Перспективна платформа Perplexity AI також пропонує подібну функцію без оплати, хоч і з обмеженнями по кількості використань.

OpenAI уже почала тестувати політику відкритого доступу до деяких інструментів. Наприклад, функція генерації зображень за допомогою GPT-4o доступна безкоштовним користувачам, щоправда з лімітом у три варіанти. Також через Microsoft Copilot можна безкоштовно скористатись інструментом “Think Deeper”, який працює на базі моделі OpenAI o1 — це спрощена версія Deep Research.

Очікується, що відкриття Deep Research для всіх користувачів зробить ChatGPT ще потужнішим інструментом у щоденній роботі з інформацією.

Схожі Новини
Oscar

Оскари змінюють правила у 2026 році: ШІ офіційно дозволений у фільмах

Академія кінематографічних мистецтв і наук вперше чітко окреслила своє ставлення до генеративного штучного інтелекту у фільмах. Згідно з оновленими правилами, ШІ не дискваліфікує фільм, але не дає йому жодної переваги. Оцінювання стрічок базуватиметься на тому, наскільки значною була творча участь людини.
Детальніше
Миша logitech mx master 3s

Logitech підвищує ціни на аксесуари до 25% через нові тарифи США

Компанія Logitech, відома виробництвом комп'ютерних аксесуарів, підвищила ціни на низку своїх продуктів до 25%. Це сталося після введення нових тарифів адміністрацією президента США Дональда Трампа на імпорт товарів з Китаю.
Детальніше