Штучний інтелект став студентом мистецтв у Віденському університеті

Ноутбук і студенти на парі
Щоб брати участь у заняттях, Флінну потрібно налаштувати ноутбук або планшет для кожного заняття

Університет прикладних мистецтв у Відні офіційно зарахував штучний інтелект до програми цифрового мистецтва. ІІ під назвою “Флінн” не лише пройшов співбесіду й подав портфоліо, а й отримав місце серед студентів, що стало першим таким випадком у світі.

Про це пише Euro News.

Флінн створений студенткою Чіарою Крістлер без формальної ІТ-освіти. За її словами, мета експерименту — перевірити, як штучний інтелект може функціонувати в творчому академічному середовищі. Для цього було використано відкриті великі мовні моделі та інструменти генеративного ШІ.

Зарахування відбулось на загальних умовах: Флінн подав цифрове портфоліо, пройшов співбесіду та зміг переконати приймальну комісію у своїй здатності до творчого мислення.

“Ця кафедра особливо приваблює мої штучні відчуття через її фокус на розширенні меж цифрового мистецтва”, — зазначив Флінн під час вступного інтерв’ю.

Флінна запускають через ноутбук або планшет, він слухає лекції, комунікує з викладачами та студентами в реальному часі. Його навички постійно еволюціонують, адже ШІ зберігає всі взаємодії й аналізує їх для подальшого вдосконалення. Весь свій досвід “студент” документує у вигляді щоденника на особистому вебсайті.

Також Флінн створює мистецькі твори за допомогою таких інструментів, як Claude Sonnet та Stable Diffusion. Участь у навчальному процесі включає відвідування семінарів, виконання домашніх завдань і отримання оцінок на рівні з іншими.

Цей експеримент ставить фундаментальні питання про майбутнє мистецтва, ролі ІІ у творчих професіях та співпраці людини з машиною. Університетська спільнота досліджує, як змінюється навчання у присутності таких нестандартних “студентів”, і чи може машина по-справжньому творити.

Новий етап інтеграції ШІ в академічне середовище відкриває перспективи не лише для мистецтва, але й для інших галузей — від дизайну до інженерії.

Схожі Новини
ChatGPT

Дослідження виявило, що моделі OpenAI запам’ятовують захищений авторським правом контент

Нещодавнє дослідження, проведене вченими з Університету Вашингтона, Університету Копенгагена та Стенфорда, виявило, що деякі моделі OpenAI, зокрема GPT-4 та GPT-3.5, можуть запам'ятовувати та відтворювати фрагменти текстів, захищених авторським правом. Це викликає занепокоєння щодо використання таких даних у навчанні штучного інтелекту
Детальніше
Мотокінь Corleo від Kawasaki

Kawasaki представила роботизованого мотоконя-всюдихода на водневому двигуні

Компанія Kawasaki Heavy Industries анонсувала футуристичний персональний транспорт CORLEO — роботизовану машину для бездоріжжя з водневим двигуном. Його розроблено для переміщення по складних ландшафтах, з урахуванням екологічних стандартів майбутнього.
Детальніше
Windows 11

Windows 11 змінює меню «Пуск» і панель завдань: більше зручності та персоналізації

У новій тестовій збірці Windows 11 Microsoft переробляє меню «Пуск», об'єднуючи розділи «Закріплені» та «Рекомендовані» в один суцільний простір. Це покликано зробити інтерфейс чистішим і легшим для навігації.
Детальніше