Amazon показала ШІ, який може створювати двохвилинні відео за текстовим описом

Amazon

За інформацією TechCrunch, Amazon оновила свою модель генерації відео штучним інтелектом Nova Reel до версії 1.1. Вона тепер здатна створювати ролики до двох хвилин тривалості за детальним текстовим запитом або зображенням.

У відповідь на конкуренцію зі сторони OpenAI, Google та інших технологічних гігантів, Amazon активно розвиває свої генеративні моделі.Нова версія моделі — Nova Reel 1.1 — дозволяє створювати “мультикадрові” відео з послідовністю та логікою кадрів, що робить її однією з найперспективніших технологій у сфері генеративного відео.

Користувачі можуть задавати текст до 4000 символів, а результати — відео до двох хвилин, складене з окремих 6-секундних сегментів.Також доступний режим “Multishot Manual”, який дозволяє задавати кадри вручну, використовуючи зображення у поєднанні з текстом.

Nova Reel наразі доступна лише через сервіси AWS (Amazon Web Services), зокрема платформу Bedrock. Доступ надається лише за попереднім запитом.

Як і у випадку з іншими генеративними системами, навколо Nova Reel точаться дебати щодо авторського права: Amazon не розкриває, які саме відео використовувались для навчання, і не дає можливості авторам виключити свій контент з бази даних.

Незважаючи на ці виклики, Amazon обіцяє захист своїх клієнтів у разі судових позовів, пов’язаних з авторськими правами, на медіа, згенероване через її моделі.

Схожі Новини
Google Chrome

Google переносить адресну стрічку внизу в Chrome для Android​

Google розпочала впровадження нової функції в мобільному браузері Chrome для Android: можливість розміщення адресної стрічки (Omnibox) внизу екрана. Це оновлення з’являється у версії Chrome 135 і наразі доступне лише на окремих пристроях. Користувачі можуть активувати цю функцію через налаштування або утриманням адресної стрічки для її переміщення вниз
Детальніше
Spotify

Spotify перестав працювати по всьому світу — користувачі масово скаржаться на збій

16 квітня 2025 року стрімінговий сервіс Spotify зазнав масштабного збою, про що масово повідомляють користувачі з різних країн, зокрема зі США, Великобританії та інших регіонів Європи.
Детальніше