Штучний інтелект все ще погано справляється з пошуком багів — дослідження Microsoft

Консоль з кодом

Попри стрімкий розвиток ШІ, нове дослідження Microsoft показало — штучний інтелект все ще слабо справляється з реальними задачами зневадження коду.

Про це пише ArsTechnica.

Штучний інтелект активно використовується в автоматизації написання коду, однак з відлагодженням (debugging) у нього великі проблеми. Про це свідчить нове дослідження Microsoft Research, в якому протестували дев’ять провідних мовних моделей.

Для перевірки використовували SWE-bench Lite — бенчмарк із 300 реальних задач на зневадження. Найкращий результат показала модель Claude 3.7 Sonnet від Anthropic, яка змогла розв’язати лише 48,4% задач. Для порівняння: GPT-4 від OpenAI (у версії o1) справилась з 30,2%, а o3-mini — з 22,1%.

У Microsoft виділили дві основні причини, чому моделі ШІ дають слабкий результат:

1. Не вміють користуватись інструментами. Багато моделей не можуть ефективно застосовувати інструменти для дебагу, зокрема Python-налагоджувачі, або не знають, коли їх слід використовувати.

2. Нестача даних про реальні сценарії дебагу. Моделі не мають доступу до логів або сесій реальних розробників, де видно послідовність дій при пошуку та виправленні помилок.

Дослідники вважають, що ситуацію можна покращити, якщо навчати моделі на спеціалізованих логах, які фіксують роботу програміста з дебагером у режимі реального часу. Це допоможе ШІ моделювати покроковий процес пошуку помилок.

Попри всі труднощі, ШІ вже сьогодні корисний при виявленні простих багів. Але для складних випадків, де потрібне розуміння контексту й креативність, участь людини залишається критичною.

Точну ціну впровадження моделей типу Claude чи GPT в робочий процес залежить від провайдера, але базова інтеграція API може коштувати від 50 до 200 доларів на місяць залежно від обсягів запитів. В корпоративних рішеннях — ще дорожче.

Схожі Новини
Марк Цукерберг

Meta на межі: судовий процес може змусити компанію продати Instagram та WhatsApp

У Вашингтоні розпочався історичний антимонопольний судовий процес проти Meta, який може призвести до примусового продажу Instagram та WhatsApp. Федеральна торгова комісія США (FTC) звинувачує компанію в незаконному придбанні конкурентів з метою монополізації ринку соціальних мереж.
Детальніше