Grok від xAI отримав функцію пам’яті: що це змінює для користувачів

xAI Grok

Компанія xAI, заснована Ілоном Маском, додала до свого штучного інтелекту Grok нову функцію — пам’ять. Вона дозволяє чат-боту зберігати деталі з попередніх розмов, щоб надалі краще персоналізувати відповіді для користувача.

Функція вже доступна у бета-версії на платформі Grok.com, а також в мобільних застосунках для iOS та Android. Наразі ця можливість недоступна для користувачів з Європейського Союзу та Великої Британії.

Функція пам’яті дозволяє Grok зберігати базову інформацію про користувача, зокрема ім’я, улюблені теми для обговорення, стиль відповідей, який користувач вважає зручним, а також попередні запити й контекст розмов. Це дає змогу боту краще адаптувати свої відповіді, зокрема формувати персоналізовані поради та реагувати точніше, зважаючи на інтереси користувача в минулих сесіях.

Усі збережені дані можна переглядати та редагувати в розділі налаштувань — “Data Controls”. Там користувач може:

  • Вимкнути функцію пам’яті повністю;
  • Видалити окремі “спогади”;
  • Переглянути, яку саме інформацію зберіг чат-бот;

Також передбачена можливість видалити всю історію пам’яті одним натиском.

З появою функції пам’яті Grok наближається за можливостями до інших відомих AI-помічників — ChatGPT від OpenAI та Gemini від Google. Обидві ці системи вже мають вбудовану пам’ять, що підвищує ефективність і точність взаємодії з користувачем.

Очікується, що найближчим часом пам’ять буде інтегровано і в Grok-бота в соцмережі X (колишній Twitter), що розширить функціональність сервісу.

Схожі Новини
Тести пристроїв Apple

Сіль, пісок і падіння: як Apple перевіряє довговічність своїх пристроїв

Цього року Apple запросила відвідувачів WWDC 2025 до лабораторії тестування витривалості, де інженери перевіряють iPhone, AirPods та інші гаджети на міцність, водостійкість, стійкість до вібрацій і екстремальних умов.
Детальніше
Bitcoin

Рекорд у світі Bitcoin: $8,6 млрд переміщено з давніх гаманців 2011 року

Криптовалютна спільнота затамувала подих: інвестор із "сатоші-ери" — початку епохи Bitcoin — перемістив 80 000 BTC, придбаних ще у 2011 році менш ніж за $210 000. Загальна вартість трансакції на момент переказу склала понад $8,6 млрд, що стало найбільшою в історії Bitcoin одноразовою передачею.
Детальніше
Mozzila Firefox

Firefox атакують шахрайські криптогаманці: понад 40 фейкових розширень у офіційному каталозі

Платформа Mozilla Firefox, яка довгий час залишалася альтернативою браузерам Google Chrome та Safari, наразі зазнає атаки: десятки фальшивих криптогаманців потрапили до офіційного каталогу розширень Firefox. Загрозу підтвердили дослідники з компанії Koi Security.
Детальніше