Розробник DOGE став жертвою шкідливого ПЗ: викрадені дані оприлюднено онлайн

DOGE

Журналіст і дослідник безпеки Майка Лі виявив, що облікові дані Кайла Шутта, розробника DOGE та співробітника Агентства з кібербезпеки та безпеки інфраструктури США (CISA), з’явилися в чотирьох окремих витоках, пов’язаних із шкідливим ПЗ, яке викрадає інформацію, про це пише TechRadar. Ці “stealer logs” містять дані, зібрані з інфікованих пристроїв, включаючи імена користувачів, паролі та URL-адреси сайтів, які відвідував користувач.

Які дані були викрадені?

Згідно з дослідженням Лі, облікові дані Шутта були знайдені в таких витоках:

  • Naz.API (вересень 2023) — понад 100 ГБ даних, включаючи 71 млн унікальних електронних адрес і 100 млн паролів.
  • ALIEN TXTBASE (лютий 2025) — 23 млрд рядків даних, зібраних із каналів у Telegram.
  • Stealer Logs (січень 2025) — 71 млн електронних адрес із відповідними паролями та сайтами.
  • Витік через Telegram (липень 2024) — 22 ГБ логів із 26 млн унікальних електронних адрес.

Крім того, облікові дані Шутта були знайдені в 51 загальнодоступному витоку даних, включаючи злами Adobe (2013), LinkedIn (2016) та Gravatar (2020).

Чи були скомпрометовані урядові системи?

Наразі немає підтверджень, що урядові системи були скомпрометовані. Проте, враховуючи, що Шутт мав доступ до фінансової системи FEMA, існує занепокоєння щодо можливого витоку чутливої інформації.

Деякі експерти з кібербезпеки, зокрема Алон Галь з Hudson Rock, висловили сумніви щодо того, чи дійсно комп’ютер Шутта був інфікований шкідливим ПЗ. Він стверджує, що знайдені дані не обов’язково свідчать про зараження пристрою.

Цей інцидент викликає питання щодо безпеки в урядових агентствах, особливо в контексті використання особистих пристроїв для роботи з чутливою інформацією.

Схожі Новини
Працівник IT

США викрили масштабну схему КНДР: північнокорейські IT-працівники працювали в американських компаніях під чужими іменами

Міністерство юстиції США викрило транснаціональну мережу, пов’язану з Північною Кореєю, яка роками використовувала фальшиві особистості, щоб працевлаштовувати своїх IT-фахівців у провідних американських технологічних компаніях. Згенеровані кошти, за даними слідства, йшли на фінансування ядерної програми КНДР, а також для викрадення конфіденційних даних і криптовалюти.
Детальніше
Марк Цукерберг

Цукерберг створює новий підрозділ для розробки “суперінтелекту”

Марк Цукерберг оголосив про масштабну реорганізацію підрозділу штучного інтелекту компанії Meta та запуск нового напряму — Meta Superintelligence Labs (MSL). Команда зосередиться на створенні ШІ-систем, здатних виконувати завдання на рівні або краще за людину.
Детальніше