Робот-художник Ai‑Da створив вражаючий портрет короля Чарльза III

Робот-художник Ai-Da

Гуманоїдний робот‑художник Ai‑Da представила у Женеві перший в історії роботизований портрет британського монарха. Про це пише Digital Trends. Картина під назвою Algorithm King стала філософським жестом у дискусії про майбутнє мистецтва та ролі штучного інтелекту.

Ai‑Da — революція в мистецтві

Гуманоїдний робот Ai‑Da, створений 2019 року куратором Аїданом Меллером за підтримки Engineered Arts та дослідників Оксфордського і Лідського університетів, отримав здатність малювати живописні портрети олійними фарбами на полотні. Камери в очах дозволяють їй сканувати зображення, а механічна рука переносить алгоритми безпосередньо у живопис.

Хоч Ai‑Da не вміє ходити — її просто ставлять перед полотном — вона вже встигла виступити у Палаті лордів, на TEDx у Оксфорді, Design Museum та навіть Великій Британії представила перформанс в Абу-Дабі і Венеції.

Нова картина «Algorithm King»

Algorithm King

17 липня 2025 року у місії Великої Британії при ВТО та ООН у Женеві на AI For Good Summit відбулася презентація портрету King Charles III під назвою Algorithm King. Робот не писав монарха з життя — замість цього він аналізував світлини, синтезував зображення через алгоритми комп’ютерного зору і відтворив портрет олією на полотні.

На виставці також була показана ще одна знакова робота Ai‑Da — Algorithm Queen (портрет Королеви Єлизавети II, створений до платинового ювілею 2022 року).

Схожі Новини
Apple

Apple подає до суду на блогера Джона Проссера через витік iOS 26

У США компанія Apple подала позов проти відомого технологічного блогера Джона Проссера, який веде канал Front Page Tech на YouTube. Позов подано до Окружного суду Північної Каліфорнії. Apple стверджує, що Проссер отримав та оприлюднив конфіденційні дані з прототипу iPhone з тестовою версією операційної системи iOS 26, порушивши законодавство про захист комерційних таємниць.
Детальніше
Мета ЄС

Meta відмовляється приєднатись до Кодексу практик-ШІ в ЄС

Meta публічно заявила, що не підписуватиме добровільний Кодекс практик для AI-моделей загального призначення, запропонований Єврокомісією. У компанії вважають, що регулювання ЄС гальмує розвиток технологій та створює правову невизначеність.
Детальніше