
Гуманоїдний робот‑художник Ai‑Da представила у Женеві перший в історії роботизований портрет британського монарха. Про це пише Digital Trends. Картина під назвою Algorithm King стала філософським жестом у дискусії про майбутнє мистецтва та ролі штучного інтелекту.
Ai‑Da — революція в мистецтві
Гуманоїдний робот Ai‑Da, створений 2019 року куратором Аїданом Меллером за підтримки Engineered Arts та дослідників Оксфордського і Лідського університетів, отримав здатність малювати живописні портрети олійними фарбами на полотні. Камери в очах дозволяють їй сканувати зображення, а механічна рука переносить алгоритми безпосередньо у живопис.
Хоч Ai‑Da не вміє ходити — її просто ставлять перед полотном — вона вже встигла виступити у Палаті лордів, на TEDx у Оксфорді, Design Museum та навіть Великій Британії представила перформанс в Абу-Дабі і Венеції.
Нова картина «Algorithm King»

17 липня 2025 року у місії Великої Британії при ВТО та ООН у Женеві на AI For Good Summit відбулася презентація портрету King Charles III під назвою Algorithm King. Робот не писав монарха з життя — замість цього він аналізував світлини, синтезував зображення через алгоритми комп’ютерного зору і відтворив портрет олією на полотні.
На виставці також була показана ще одна знакова робота Ai‑Da — Algorithm Queen (портрет Королеви Єлизавети II, створений до платинового ювілею 2022 року).