Вчені створили штучну нервову систему для роботів, яка вміє відчувати різницю між дотиком і ударом

Рука робота

Науковці з KAIST розробили сенсорну нейроморфну систему на основі мемристорів, яка імітує поведінку людської нервової системи. Ця технологія дозволяє роботам ігнорувати безпечні сигнали та миттєво реагувати на небезпеку — подібно до живих організмів. Про це пише Interesting Engineering.

Інтелектуальні нерви для роботів

Команда вчених на чолі з аспірантом Сі-Он Паком, професорами Чонвон Лі та Шінхьон Чоєм з Корейського інституту передової науки та технологій (KAIST) презентувала унікальний сенсорний чип, який допомагає роботам розрізняти звичайні та небезпечні подразники. Новинка може стати проривом у розробці енергоефективних нейроінспірованих систем для медичних протезів, мініроботів і роботів військового призначення.

Як це працює: звикання та сенситизація

У живих істот нервова система постійно фільтрує сигнали — нешкідливі поступово ігноруються (звикання), а важливі або небезпечні викликають швидку реакцію (сенситизація). Саме ці принципи вчені адаптували для робототехніки.

До сьогоднішнього дня реалізувати таку поведінку в апаратному забезпеченні без складного програмного забезпечення було складно. Застосування мемристорів — елементів, які можуть зберігати аналогову інформацію у вигляді опору, — дало змогу створити чип, що імітує синаптичні реакції нервової системи.

Схожі Новини
Електросамокат Bo Turbo

Британці представили електросамокат Bo Turbo з розгоном, як у Tesla: швидкість до 160 км/год

Компанія Bo з Великої Британії створила експериментальний електросамокат Turbo, який розганяється до 100 миль на годину — швидше за Tesla Model 3. Пристрій обіцяє новий рекорд швидкості для самокатів і викликає запитання про безпеку, легальність і цільову аудиторію.
Детальніше
DuckDuckGo

DuckDuckGo дозволив приховувати AI‑згенеровані зображення в пошуку

Пошуковик DuckDuckGo додав нову функцію, яка дозволяє користувачам приховувати штучно згенеровані зображення у вкладці "Зображення". Це ще один крок у напрямку приватності й контролю за AI‑контентом.
Детальніше
Робот-художник Ai-Da

Робот-художник Ai‑Da створив вражаючий портрет короля Чарльза III

Гуманоїдний робот‑художник Ai‑Da представила у Женеві перший в історії роботизований портрет британського монарха.Картина під назвою Algorithm King стала філософським жестом у дискусії про майбутнє мистецтва та ролі штучного інтелекту.
Детальніше