Учені з Інноваційного інституту неврології та психічного здоров’я (NMHII) та Британського науково-дослідного інституту деменції розробили новаторський підхід до раннього виявлення хвороби Паркінсона за допомогою розумних годинників. Цей прорив може суттєво змінити методи діагностики та лікування цієї недуги.
Визначення хвороби Паркінсона виконується за допомогою акселерометрії, яка реєструє рухи рук. Визначення певних швидкостей та частот цих рухів можуть свідчити про наявність хвороби Паркінсона на початковій стадії. У цьому контексті, розумні годинники виявилися значно ефективнішими, ніж традиційні методи діагностики.
Основна проблема сучасного виявлення хвороби Паркінсона полягає в часі. Коли хворобу діагностують, внаслідок неї вже втрачено приблизно 50–70% клітин головного мозку, які використовують дофамін. За допомогою розумних годинників, хворобу можна виявити на ранній стадії, близько за сім років до звичайної клінічної діагностики.
Хоча ця хвороба є невиліковною, раннє виявлення може значно покращити якість життя людей, хворих на Паркінсона, за допомогою ліків, терапії або хірургічного втручання.
У дослідженні взяли участь 103 712 власників розумних годинників. Хоча ця кількість може здатися великою, дані все ще недостатні, щоб вважати дослідження успішним. Дійсно, дослідження знаходиться на початковій стадії, але вчені хочуть виключити всі можливі помилки та недоліки.
Відповідно до прогнозів Statista, до 2027 року розумні годинники будуть використовувати 230 мільйонів людей. У разі впровадження подібних медичних технологій, розумні годинники могли б значно змінити підхід до ранньої діагностики та лікування хвороби Паркінсона, надаючи величезну користь мільйонам людей по всьому світу.