США викрили масштабну схему КНДР: північнокорейські IT-працівники працювали в американських компаніях під чужими іменами

Працівник IT

Міністерство юстиції США викрило транснаціональну мережу, пов’язану з Північною Кореєю, яка роками використовувала фальшиві особистості, щоб працевлаштовувати своїх IT-фахівців у провідних американських технологічних компаніях. Згенеровані кошти, за даними слідства, йшли на фінансування ядерної програми КНДР, а також для викрадення конфіденційних даних і криптовалюти. Про це пише TechCrunch.

Як працювала схема: проксі-компанії, “ферми ноутбуків” і фальшиві документи

З 2021 по 2024 рік організатори схеми використовували особисті дані понад 80 громадян США, щоб влаштувати північнокорейських фахівців на віддалену роботу в більш ніж 100 американських компаніях. Щоб приховати справжнє походження працівників, вони:

  • створювали фіктивні компанії у США, через які проводили платежі;
  • розміщували “laptop farms” — спеціальні локації з десятками комп’ютерів, які IT-фахівці КНДР контролювали дистанційно;
  • використовували KVM-перемикачі (пристрої для керування кількома комп’ютерами з однієї клавіатури й миші).

Внаслідок шахрайства компанії зазнали щонайменше $3 млн збитків, включаючи витрати на юридичні послуги, усунення зламів та порушення безпеки.

Звинувачення і затримання

У центрі схеми, за даними слідства, стоїть Зеньсін “Денні” Ван — громадянин США з Нью-Джерсі, якого звинувачено у змові з метою шахрайства, відмиванні грошей та крадіжці особистих даних. Загальна сума, яку вдалося передати Північній Кореї завдяки цій схемі, перевищує $5 млн.

Крім нього, федеральна прокуратура висунула обвинувачення ще восьми особам: шістьом громадянам Китаю та двом — Тайваню. Їм інкримінують участь у змові, шахрайство, хакерські атаки, порушення санкцій та відмивання коштів.

Окремо було висунуто обвинувачення п’ятьом громадянам КНДР, які викрали понад $900 тис. у криптовалюті, використовуючи підроблені або викрадені цифрові ідентичності.

Схожі Новини
Microsoft

Штучний інтелект від Microsoft діагностує в 4 рази точніше за лікарів

Microsoft презентувала нову систему штучного інтелекту під назвою MAI Diagnostic Orchestrator, яка у контрольованому дослідженні продемонструвала значно кращі результати діагностики складних захворювань порівняно з лікарями.
Детальніше
PNG 3

Формат зображення PNG отримав оновлено вперше за 20 років

Вперше за понад 20 років популярний графічний формат PNG отримав масштабне оновлення — офіційно оприлюднено стандарт PNG Version 3. Новий формат включає сучасні можливості, що ставлять його у пряму конкуренцію з JPEG, AVIF та WebP.
Детальніше
Instagram

Instagram дозволив слухати пісні зі Spotify прямо у сторіз

Instagram додав нову функцію, яка дозволяє користувачам слухати прев’ю пісень зі Spotify прямо в Stories. Це оновлення змінює підхід до обміну музикою в соцмережі та робить прослуховування значно зручнішим.
Детальніше